64 000 Kč

V posledních letech se čím dál více lidí zajímá o to, jaký dopad má jejich chování na klima naší planety. Udržitelnost však bohužel i nadále zůstává tématem jen v některých částech společnosti.

Aby si i děti, v jejichž rodině není udržitelnost tématem, měly příležitost tvořit zdravý vztah k planetě, vznikla v Moravskoslezském kraji v roce 2018 iniciativa, která přišla s „Příběhem jednoho trička“ přímo za dětmi na základní a střední školy. Její tvůrci dokázali děti zaujmout vyprávěním o cyklu oblečení a jeho dopady na životní prostředí, ať už se jedná o spotřebu vody nebo kilometry, které musí urazit. Na tričku, které má v šatníku každé dítě, dokážou lektoři demonstrovat, jak velké rozdíly jsou mezi zdánlivě stejnými tričky a jak je možné, že jedno z nich stojí méně než kornout zmrzliny.

Po čtyřech letech existence a realizace workshopů, které vznikly spontánně, se jeho autoři pro rostoucí zájem ze strany škol rozhodli celý projekt profesionalizovat. Na tvorbu ucelené metodiky, která by mohla zajistit více lektorů a dostat se tak k více dětem, by putovaly finance právě z tohoto dobrého skutku. Navíc by vznikly profesionální grafické materiály, které by posloužily při vzdělávání dětí v oblasti udržitelnosti. A to díky vám a vaší podpoře.