Od maturity pracovala 56 let jako úřednice na Správě sociálního zabezpečení. V té době si ještě zdaleka nemyslela, že naprostou většinu času svého důchodu stráví sama doma. Dědičná artróza jí totiž znemožňuje chůzi a celkově ji omezuje v pohybu. I jednoduché domácí práce pak znamenají velké přemáhání a bolesti. Jak sama říká: „Chtít něco udělat a být fyzicky neschopný je strašná dřina.“ Nejen pro její upřímný smysl pro humor, ale i kvůli dobrosrdečnosti a pokoře, která stojí za každým jejím slovem, jí chceme prostřednictvím naší Dražby dopřát robotický vysavač, který jí pomůže s úklidem, na který už sama nestačí.

PS: Janě vozíme už druhý rok naše bezplatné obědy v rámci benefice Potěš obědem a můžeme se zaručit, že Jana by se pro druhé rozkrájela! Teď je ten správný moment, kdy jí můžeme společně vrátit její lidskost a empatii. Janu už považujeme za součást naší rodiny – což ostatně můžete vidět i na titulní fotce s naším týmem Breakfaststory.

(*pokud byste chtěli nějaký zachovalý robotický vysavač Janě věnovat a nefinancovat nový, ozvěte se na náš email info@breakfaststory.cz)