114 000 Kč

Tyto speciální rehabilitační pomůcky jsou určeny pro děti ve věku 2 – 7 let, které mají závažné fyzické či kombinované postižení. Zapojení do běžného života rodiny těmto dětem umožňuje celá řada speciálních rehabilitačních pomůcek.

Jednou z nich je raný aktivní systém Squiggles Baby, který pomáhá rodičům bezpečně zapolohovat dítě v nejranějším období a tím podpořit jeho interakce s okolím a všestranný rozvoj.

Dále přenosné sedací zařízení GoTo umožňuje dobře zapolohovat dítě na židli doma i při aktivitách mimo domov – i děti, které nemohou dobře ovládat své tělo, si užijí pobyt v přírodě, sáňkování nebo rodinný nákup.

Výborným pomocníkem je také přenosná sedačka do koupele Splashy, která umožní užít si koupel i dětem se sníženou kontrolou stability hlavy nebo sníženou schopností sedět.

Další vychytávkou je postroj pro nácvik chůze Upsee – otevírá dětem s motorickým postižením svět pohybu po vlastních nohou.

Tyto pomůcky bohužel nehradí zdravotní pojišťovny a jsou finančně nákladné – proto bychom chtěli nabídnout rodinám hned ve 4 krajích (Ústecký, Pardubický, Praha a Středočeský) možnost jednotlivé pomůcky si zapůjčit a vyzkoušet v půjčovně speciálních pomůcek, kterou už roky provozuje nezisková organizace Eda.

Vzhledem k počtu potřebných rodin v těchto regionech bychom od každé pomůcky potřebovali mít k dispozici víc než jeden kus, aby rodiny na zapůjčení nemusely čekat tak dlouho jako doposud, navíc ve dvou velikostech.

Tento dobrý skutek pomůže ročně až 200 dětem se závažným kombinovaným postižením do 7 let věku.