20 000 Kč

Terapeutická komunita Vršíček je součástí Střediska křesťanské pomoci Plzeň. Umožňuje lidem, kteří se rozhodli řešit problém závislosti na alkoholu, drogách či gamblerství pobyt v bezpečném a přijímajícím prostředí, které poskytuje prostor pro práci se závislostí i souvisejícími problémy. Během resocializačního programu se klienti starají o kočku a psa z útulku, které si zařízení už před lety osvojilo. Kočka Micinka má přístup do domu a prakticky všechny klienty navštěvuje a užívá si neustálého mazlení. Pes Janek má svůj výběh, ale je několikrát denně venčený i mimo něj, jezdí s komunitou na výlety a chodí na procházky.

Pro zvířata je umístění v komunitě rozhodně příznivější nežli v útulku, mají spoustu lásky i pohybu. Nicméně vzhledem k tomu, že terapeutické zařízení vystačí se svými finančními prostředky tak akorát na svůj provoz, je pro něj problematické platit dvěma zvířatům i krmivo a základní veterinární vyšetření. Bohužel se navíc ukázalo, že bulka, která se Jankovi vytvořila na pacce, souvisí s onkologickým onemocněním. Už první odhady veterinářů na vyčíslení léčby šplhají do desetitisíců, které nemá organizace v rozpočtu.

Janek je věrný kamarád, který svou veselou povahou už několik let pomáhá lidem v náročných etapách života. Teď však potřebuje, aby lidé zachránili jeho.