Od malička vyrůstala v dětských domovech a pracovala tam, kde jí zároveň umožnili i bydlet. Nejraději prý v kuchyních hotelů na horách, ale také v nemocnicích, ubytovnách a menzách. Zkušenosti ze života na ulici jí také nejsou cizí. 72 let svého života neznala ten moment, kdy přijdete po náročném dni domů a lehnete si do postele. Až teprve před dvěma lety díky pomoci Armády spásy poprvé zažila hřejivý pocit vlastního domova. Je nesmírně šťastná a hrdá, že “to ještě stihla” a sama dodává: „Pozdě, ale přece.“ Ráda si čte a chodí na procházky, kde v parku pozoruje venčení psů, rozkvétající stromy a modré nebe. Trpělivě při tom čeká na operaci kyčelního kloubu, která jí pomůže od bolestí. Nejvíc ze všeho by si přála pohodlnou a kvalitní matraci, na které by se jí dobře usínalo a ještě lépe z ní vstávalo. 

Věrka je také jednou z “našich seniorek”, kterým už druhý rok vozíme zdarma obědy v rámci benefice Potěš obědem. A kromě obědů ji moc rádi navštěvujeme a povídáme si s ní o všem možném i nemožném – Věrka nám vždy připomene, jak moc důležité je v životě nepřestávat snít bez ohledu na věk či tučnost konta. Žije ve skromné garsonce na sociální ubytovně a učit o životě a optimismu by se od ní mohl nejeden boháč… 

(*pokud byste rádi Věrce dopřáli kvalitnější spánek, navyšte částku a Věrka k matraci dostane i polštář s paměťovou pěnou nebo ložní prádlo!)

Skutek je již plně zafinancován, ale věříme, že si budete moci vybrat i z ostatních.