Přechod dětí z dětského domova do běžného samostatného života je pro tyto dospívající klíčovým okamžikem. Proto jsme se rozhodli jim pomoci spolu s Nadačním fondem Veroniky Kašákové, který se v současné době stará o skoro 40 mladých lidí, se kterými pracují tzv. průvodci. Dospívajícím dětem, které na sobě pracují, bychom chtěli pomoci splnit jejich sny a umožnit jim tak „hladší start‘‘ do nového života.

Jednou z dívek, která na sobě tvrdě a cílevědomě (doslova) dře, je osmnáctiletá slečna Jiřinka. Učí se kadeřnicí a ráda by si ještě dodělala maturitu. Ze strany matky i otce je sirotek, proto se nyní po odchodu z dětského domova ocitá v novém startovacím bydlení, na které dosáhla s pomocí svého nadačního průvodce. Byt poskytlo k užívání město Hranice, ale z legislativních důvodů ho nemůže financovat nadace, což je nesmírně složité a finančně náročné. Jiřinka si díky sirotčímu důchodu a brigádě nájemné platí zcela sama, se zařízením bytu pomáhají i místní lidé, ale je potřeba ještě v jednom pokoji položit lino.

(*pokud byste měli chuť Jiřince pomoci i s nákupem dalšího vybavení jejího startovacího bytu, přihoďte kačky navíc, uděláte nám, sobě i jí velkou radost)

Skutek je již plně zafinancován, ale věříme, že si budete moci vybrat i z ostatních.