Jsou tři. Přes den paní učitelka občanky, úřednice na radnici a žena v domácnosti pečující o postiženého synka. Odpoledne se promění v mámy od rodin a ve zbytku času, tzn. hlavně večer a přes noc, fungují jako dobrovolnice nezištně pomáhající cca 35 rodinám samoživitelů sdružených při facebookové skupině Severočešky.

Devizou jejich asistenční, poradenské a zprostředkovatelské činnosti ve prospěch rodin samoživitelů je především jejich flexibilita a rychlost v reakcích na aktuální problémy této cílové skupiny, kterou tvoří rodiče samoživitelé s těžkými životními osudy. Ne nadarmo se říká, že kdo rychle dává, ten dvakrát dává. A to platí i o jejich formě pomoci, ať se  jedná o asistenci při vyřizování potřebných dokumentů pro získání dávek státní podpory, zprostředkování nezbytné PC techniky, aby jejich děti nebyly více odstřiženy od on-line výuky, či zajištění prostředků na nákupy potravin, když se některá z rodin dostane do nenadálé hmotné nouze.

Protože tato neformální občanská iniciativa tří dobrovolnic dělá vše ve svém volném čase, a dlouhodobě zadarmo, můžete je podpořit, aby i nadále mohla v  prostoru Ústeckého kraje konat dobro a posílat ho efektivně tam, kam je potřeba, k samoživitelkám, samoživitelům a jejich dětem. Příspěvek bude ze 100% využit na pohonné hmoty, telefonní kredit a poštovné.

(*pokud byste těmto odvážným ženám ze severu Čech chtěli pomoci s pokrytím nákladů jejich dlouhodobé a srdečné podpory samoživitelských rodin, neváhejte ani chvilku a přihoďte, co vaše peněženka i srdce dovolí!)